Szkolny Klub Europejski EUROSTELLA-GRYF

zaprasza uczniów kl. IV-VIII na spotkania

w poniedziałki w godzinach 15.55 do 16.40

Działania:

• upowszechnianie wiedzy z zakresu integracji europejskiej, ponieważ stanowi ona znaczący element reformy oświatowej.
  • Istotą rolą ww. edukacji, jest uświadomienie młodym ludziom szacunku, zarówno dla wspólnego dziedzictwa kultury, jak i dla odmienności i różnorodności ludzi i narodów.
  • Zajęcia z regionalizmu można realizować na lekcjach, wplatając założenia w edukację polonistyczną, historyczną – społeczną, religioznawczą, ekologiczną, plastyczną, czytelniczą i medialną.
  • Edukacja w dziedzinie praw człowieka, pomoże zapobiegać dyskryminacji oraz utworzy w młodych ludziach postawy zaangażowania i wiary we własne siły, przybliży edukację szkolną do środowiska lokalnego i życia publicznego, zachęcając jednocześnie do brania udziału w życiu społeczności lokalnej, poprzez wspieranie samorządów uczniowskich, i innych inicjatyw młodych ludzi.
  • Na zajęciach członkowie będą malowali, rysowali, czytali, tańczyli i brali udział
    w różnorodnych szkolnych i pozaszkolnych konkursach o tematyce regionalnej oraz europejskiej, podróżowali w celach edukacyjnych (jednocześnie promując szkołę
    i realizując założenia programowe). Przygotują ekspozycję gazetek szkolnych, aby uczniowie innych klas mogli zobaczyć wytwory ich pracy.

Cele główne:

1. Rozbudzenie zainteresowań uczniów przeszłością.
  1. Kształtowanie u młodzieży poczucia więzi z najbliższym środowiskiem - Małą Ojczyzną, poznanie i pielęgnowanie zwyczajów, tradycji, mowy, kultury materialnej i duchowej ludzi, wśród których żyją.
  2. Umożliwienie uczniom zdobycia wiedzy do odkrywania własnej tożsamości i zrozumienia współczesnego świata. Edukacja dotycząca praw zwierząt.
  3. Określenie miejsca i roli Polski, a także Polaków w jednoczącej się Europie oraz stosunków
    i sytuacji panującej obecnie. Próby przystąpienia do Projektu Erasmus.
  4. Rozwijanie świadomej potrzeby współpracy z innymi, w rozwiązywaniu problemów Europy

i świata. Zachęcanie uczniów do samodzielnych poszukiwań i zdobywania wiedzy.

1. Wymiana młodzieży między krajami UE (wycieczki zagraniczne).

Opiekun klubu zarejestrowanego w Komisji Europejskiej w Warszawie, dr Barbara Ignaciuk