„Recykling, kolejne życie odpadów - zrób to sam” Konkurs Plastyczny z okazji DNIA ZIEMI

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy nr 84 w Gdańsku

WYNIKI KONKURSU WRAZ Z PRACAMI OPUBLIKOWANE ZOSTANĄ NA STRONIE SZKOŁY. AUTORZY NAGRODZENI ZOSTANĄ POCHWAŁĄ WYCHOWAWCY.

DLA TRZECH ZWYCIĘZCÓW PRZEWIDZIANE SĄ ATRAKCYJNE NAGRODY!

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy stworzonej w 100 % z odpadów surowcowych takich jak: plastikowe butelki, kartony, puszki, rolki po papierze, korki plastikowe czy inne odpady przeznaczone do recyklingu. Dla przykładu może to być zabawka, pomoc dydaktyczna, biżuteria, lampka czy wazon. Warunkiem dopuszczenia pracy do konkursu jest jej ponowne użycie - podaruj im drugie życie!

Cele konkursu:

- zgłębianie zasad właściwego postępowania z odpadami, w szczególności zasad recyklingu, - kształtowanie wśród dzieci i młodzieży  właściwej postawy wobec środowiska naturalnego, - zachęcanie do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów,
- pobudzanie aktywności artystycznej dzieci i rodziców,

- mobilizowanie do abstrakcyjnego myślenia jako składowej kreatywności, - wspólne przedsięwzięcie z rodzicami, rodzeństwem.

Warunki uczestnictwa:

1. Uczestnikami konkursu są uczniowie klas I-III i IV- VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Gdańsku
  2. Warunkiem dopuszczenia pracy do udziału w konkursie jest przedstawienie kolejnego życia odpadów, czyli ich ponowne użycie, przekazanie pracy organizatorowi Pani Natalii Panek- Kilanowskiej (sala9)
  3. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.
  4. Praca może mieć dowolną wielkość i kształt, pod warunkiem, że wykonana jest w 100% z odpadów surowcowych.
  5. Technika pracy jest dowolna.
  6. Prace oddajemy do Pani Natalii Panek-Kilanowskiej do 21 kwietnia.
  7. Udział w konkursie jest jednoznaczny z nieodpłatnym przeniesieniem praw autorskich na organizatora konkursu.

Zgłoszenie uczestnictwa jest równoznaczne z akceptacją regulaminu oraz daje prawo do publikacji prac oraz wykorzystania ich do dalszej promocji akcji ekologicznej na stronie szkoły/ facebooku szkolnym.