Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie plansz do szkolnego Teatrzyku Kamishibai!

Poniżej regulamin:

REGULAMIN KONKURSU NA WYKONANIE PLANSZ

DO SZKOLNEGO TEATRZYKU KAMISHIBAI

1. Organizator:

Dorota Lubomska – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej we współpracy
z Biblioteką Szkoły Podstawowej nr 84 im. Jana Brzechwy w Gdańsku

1. Uczestnicy:

Uczniowie SP nr 84 w Gdańsku w podziale na dwie kategorie wiekowe:

I klasy 1-3

II klasy 4-8

1. Tematyka konkursu:

Wykonanie 3 – 5 plansz do Teatrzyku Kamishibai ilustrujących wybrany utwór Jana Brzechwy lub wybrany mit z mitologii greckiej lub rzymskiej.

Plansze do Teatrzyku Kamishibai są zbiorem ilustracji, umożliwiających przedstawienie opowieści. Ułożone są jedna po drugiej w drewnianej skrzynce. Na odwrocie każdej ilustracji opisany jest fragment opowieści, który czyta narrator. Tekst do obrazka pokazywanego w danym momencie, jest napisany z tyłu ilustracji poprzedzającej i widoczny tylko dla narratora. Więcej o tym, jak wyglądają plansze do Teatrzyku Kamishibai można się dowiedzieć pod linkami:

1. Cele konkursu:

- popularyzacja Teatrzyku Kamishibai jako atrakcyjnej i alternatywnej formy edukacji

- promocja czytelnictwa wśród uczniów

- pozyskanie nowych czytelników

- zainteresowanie czytelników nową tematyką

- wspomaganie rozwoju zdolności plastycznych i twórczych uczniów

1. Warunki uczestnictwa:

Klasy 1 – 3

- wykonanie 3 plansz ilustrujących wybrany utwór Jana Brzechwy

Klasy 4-8

- wykonanie 5 plansz ilustrujących wybrany mit z mitologii greckiej lub rzymskiej.

Plansze powinny być wykonane na sztywnym papierze (kartonie) w formacie poziomym.

Ilustracja na planszy nie może przekraczać wymiaru 28cm  x 38cm (sama plansza może być większa).

Praca może być wykonana w grupach maksymalnie do 2 osób lub .

Prace w kopertach lub teczkach A3 opisanych imionami i nazwiskami twórców w nieprzekraczalnym terminie do 30.11.2022r.

1. Zasady oceniania:

Jury wybierze po jednej najlepszej pracy w obu kategoriach wiekowych.

1. Kryteria oceny prac:

- poprawność wykonania

- samodzielność wykonania

- estetyka wykonania

- zgodność z tematem

- nakład pracy włożony w jej wykonanie

1. Postanowienia końcowe:

Zgłoszenie pracy na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika dla potrzeb konkursu.

Zgłoszone prace przechodzą na własność organizatorów.

Organizator zastrzega sobie prawo do bezpłatnego prezentowania i publikowania nagrodzonych prac konkursowych we fragmentach lub w całości na stronie szkoły oraz w mediach społecznościowych (strona szkoły na facebooku).

Decyzje jury są ostateczne i nie przysługuje od nich odwołanie.

Udział w Konkursie jest równoznaczny z przyjęciem do wiadomości i akceptacją powyższego regulaminu.